בחירת שם לתינוק


 

כאשר פונים ומתייעצים לא פעם בבחירת שם לתינוק , מעבר לפורום ,שמנהלת מזה מספר שנים , הדבר החשוב במיוחד הוא להציע מספר שמות , כדי שאפשר יהיה ליצור את המפה ההרמונית ביותר , מפה הרמונית עוזרת לאדם להתמודד בדרך החיים, כמו גם התגברות על מכשולים וקשיים , שיעמוד מולם בחיים, כשהכי חשוב ,עוזר לחיות בשלום עם עצמו , בכל תחום בחיים!
כמו כן , חשוב לראות ,שמפות עבור בנים תהיינה עם מספרים גבריים כמו 1,4,7,8, ולמפות עבור בנות – מספרים נשיים , כמו 2,3,6,9  כאשר המספר -5 נחשב כמספר ניטראלי , כשקיימות לדוגמא , מפות נשיות עבור בנים , עלול ליצור בעייה בכל הקשור באינטמיות , כמו גם בלבול בזהות המינית , אלה שיקולים  שחשוב לקחת בחשבון ,לא פעם , קורה שאמא מתייעצת על בחירת השם "ובאמתחתא" שם אחד בלבד או אולי 2 , כמו אומרת היא "ועכשיו תאשרי לי את מי מהשמות " !!
לדוגמא – השבוע פנתה אלי אמא שבחרה לבנה השם נעם , המפה שהתקבלה
א. לא היו אותיות א ה ו י , בכל השם המלא , (כשיש לזה משמעות שאתייחס אליה בהמשך).
ב. מספרים שיש בהם מידה רבה של רכות , למרות כל ההרמוניה שנוצרה במפתו .-הערה – בחירת השם הראשון היא החשובה .האפשרות היא לכתוב נועם בכתיב מלא (בניגוד למה שכתוב במקורות).. המפה שהתקבלה גם על פי נועם , לא היטיבה , בשל העובדה שהיו מספרים נשיים מדי במפה , שוב מתוך הבנה שמפה נשית עבור בנים , עלולה ליצור בעיות לימים !
כשהאם מציגה אפשרות אחת – או נכון יותר שתיים , לא ניתן אלא לנווט אותה לאפשרות הטובה מבין השתיים , כשברור שלא מתכוונת לשנות את בחירתה "נעם או נועם"
חשוב לציין שבמשך 3 השבועות מאז נולד התינוק , סביר להניח שהאם העבירה בראשה , המחשבה איך נכון לכתוב השם ! ואם כך , השם הראשון כידוע מהווה 80% מערך המפה , מכאן שקיימת השפעה רבה לשם הראשון שנבחר עם כל-כך הרבה פרמטרים , שנבדקים ע"פ אותה בחירה .
חשוב לדעת , כאשר מתייעצים בבחירת שם , נכון לבוא ממקום של גמישות מחשבתית , לדעת ששם הוא גורל !
ועד כמה חשובה הבחירה הנכונה .
חשוב להציע יותר מ-2 שמות , כדי להיטיב עם דרכו של התינוק .
אין ספק שניתן בהחלט להבין את הרגישות הרבה שאמא נמצאת בתקופה זו של חייה , תקופה שאחרי לידה , מכאן שתשובתי לאמא של נועם "בין שני השמות נכון לבחור בנועם"
גם אם כבר בחרת בנעם וכל הוספת הסבר מיותרת , מאחר שכבר עשית ההחלטה .לסיכום , הציעו מספר רב יותר של שמות , כדי להיטיב את דרכו של ילדכם ותרוויחו לימים !!!
כמו כן , חשוב שאמא תתחבר לבחירת השם לתינוק !!


 

 

ליאת יוגב